2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 19, στις 26/3/2009, 20:02

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Ανορθωση vs ΟΜΟΝΟΙΑ!

Ανορθωση vs ΟΜΟΝΟΙΑ! Empty Ανορθωση vs ΟΜΟΝΟΙΑ!

Δημοσίευση από Admin 20/3/2009, 11:19

Για άλλη μία φορά η ΟΜΟΝΟΙΑ, έδειξε τις τεράστιες ψυχικές της δυνάμεις. Για άλλη μία φορά, μετά από ένα εξαιρετικά δύσκολο δεκαήμερο, η ομάδα μας, αντέδρασε με εξαιρετικό τρόπο. Η ΟΜΟΝΟΙΑ πέτυχε μεγάλη και σημαντική νίκη με 2-0 επί της Ανόρθωσης, μέσα στο "Αντώνης Παπαδόπουλος".

Η ΟΜΟΝΟΙΑ έδειξε αποφασισμένη από τα πρώτα στάδια του αγώνα. Έλεγξε το ρυθμό, είχε υπομονή και ηρεμία. Σταδιακά ανέβασε την απόδοση της, απείλησε με σουτ του Κασέκε στο 38 και στο 41 πέτυχε γκολ με τον Αλαμπί. Γκολ που δε μέτρησε, αφού ο νιγηριανός ποδοσφαιριστής μας, υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ (ήταν εντελώς οριακή φάση).

Στην επανάληψη η ΟΜΟΝΟΙΑ έγινε πιο απαιτητική και από το 55 και μετά ζήτησε με αξιώσεις το γκολ. Και πανηγύρισε ένα τέρμα ποίημα. Στο 64 ο Αλωνεύτης με απίστευτη μπαλιά (σταύρωσε τα πόδια του στη κίνηση και έβγαλε σέντρα- ψαλίδι), τροφοδότησε το Κωνσταντίνου στη περιοχή. Ο διεθνής επιθετικός κατέβασε τη μπάλα και με κεραυνό έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Δέκα λεπτά μετά έγινε το 2-0, όταν ο Ντούρο εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος του Κωνσταντίνου και έφυγε προς τη περιοχή της Ανόρθωσης. Στη φάση μπήκε και ο Καφού, ο οποίος έκλεψε τη μπάλα, τροφοδότησε το Χριστοφή και ο νεαρός διεθνής νίκησε από κοντά το Μπεκιάι και σφράγισε τη μεγάλη νίκη.

Εξαιρετική ήταν η στάση των 2,500 φίλων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, που παρότι υστερούσαν αριθμητικά, κέρδισαν τη μάχη της εξέδρας.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ (Κετσπάγια): Μπεκιάι, Κατσαβάκης, Ντομπρασίνοβιτς, Σκοπελίτης(62 Χαουάρ), Λεϊβακαμπέσι (46 Γαρπόζης), Σάβιο, Τρίκα(68 Φρούσσος), Λαμπάν, Οτσόκολιτς, Κωνσταντίνου, Μπαρτόν

ΟΜΟΝΟΙΑ(Λεμονής): Γεωργαλλίδης, Αλαμπί, Ντικουμάνα (87 Βένσελ), Ζλόγκαρ, Γραμμόζης(59 Ντούρο), Κασέκε, Κωνσταντίνου (72 Καφού), Πάντιτς, Χαραλάμπους, Αλωνεύτης, Χριστοφή